28.10.2013

Yaşamınızın Amacı Nedir?

Bir gün odanızın duvarına bakarken kendi kendinize ''Hayatımın amacı nedir?'' diye sordunuz mu? Eğer sorduysanız yanıtını da vermişsinizdir belki de bu yanıtı bir türlü bulamadınız yada verdiğiniz cevapların hiçbiri hayatınızın amacını karşılamıyordu.Yoksa, “Günlük rutinimin içinde o kadar sıkışmış durumdayım ki, yaşadığım bu hayatın gerçekten bir anlamı olup olmadığını bile sorgulayamıyorum” mu diyorsunuz? Çoğu kişi hayatının bir amacı olmadan yaşıyor, yaşayabiliyor. Bir düşünün sakin ve büyük bir okyanus da pusulasız bir gemiyi düşünün,nereye gideceğini bilmeden bir oraya bir buraya sürüklenip duruyor.Geminin bir rotası bir amacı olmadan ıssız okyanusta çaresizce dolanıyor.

Çoğu insan hayatımızın bir şans eseri olduğundan ibaret olduğunu söylüyor.Hayatın amacını bulamayan bir çok insan ya boş umutlarla yaşayarak geçiriyor tıpkı pusulasız geminin okyanusta başıboş sürüklendiği gibi bir oradan bir buraya sürüklenip duruyor yada kendi hayatına son vermekte buluyor çareyi.Peki ya hayatın bir anlamı varsa,buraya yaşadığımız küçük dünyamızda bir amaç için gönderildiysek. Sizi seven biri sizin hayatınızın amacını gerçekten tatmin eden, beklediğim cevap işte bu diyeceğiniz yanıt verse ne yapardınız? 

Herkesin bir hayat amacı vardır.Amaçsız bir hayat oksijensiz bir oda gibidir.Tanrı her insanı kendi suretinde yaratmıştır.Tanrı insanı amaçsız biri olarak dünyaya getirmemiştir tam tersi hayatına bir anlam katarak ona tutunma dayanma ve kendisiyle ilişki içinde olmasını istemiştir.İnsan bedenini her şeyle tatmin edebilir ancak ruhunu sadece Tanrı ile ilişki içinde olduğunda doyurabilir.Tanrı insanları kendisini bilmesini ve onunla ilişki içinde olmamızı ister.Bunun için bizi Tanrıdan ayıran günahtan kurtaran tek kurtarıcımız İsa Mesih ile olur.İsa Mesih Tanrı ile bizim aramızı yapan tek insandır.

O bizim suçlarımız için kendi canını hiç düşünmeden kanıyla ödeyerek bizi günahımızdan aklayarak Tanrı ile barışmamızı sağlamıştır.Tanrı bizi kendisiyle barışmamız için biricik oğlu İsa Mesih'i göndermiş ve onu fidye olarak günahlarımıza kurban kılmıştır.Bu kurtuluşu elde edebilmek için İsa Mesih'i bizi Tanrıyla barıştıran olarak yürekten kabul etmek ve ona iman etmektir.Hayatın amacı bize verdiği tek kurtuluşla kurtulmak ve onunla barışık bir ilişki içinde olmamızdır.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Facebook Reklam

Blogger Template by Clairvo